dr n. med. Joanna Jędrzychowska-Baraniak

Edukacja

1999 – ukończenie z wyróżnieniem Pomorskiej Akademii Medycznej, Wydział Lekarski.
2008 – specjalizacja z chorób wewnętrznych.
2012 – rozprawa doktorska z zakresu zastosowania klinicznego echokardiografii przezklatkowej i obciążeniowej w Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – promotor prof. dr hab. Jarosław Kasprzak.
2013 – specjalizacja z kardiologii.

Doświadczenie zawodowe

2001-2018 – Oddział Kardiologii, Kardiologii Interwencyjnej i Chorób Wewnętrznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.
Od 2018 roku – Samodzielna Pracownia Diagnostyki Chorób Serca w Szpitalu Klinicznym nr 1  przy Unii Lubelskiej.

Zainteresowania zawodowe

Szczególne zainteresowania zawodowe to diagnostyka obrazowa w kardiologii (echokardiografia, rezonans serca, tomografia komputerowa serca, scyntygrafia serca). Mam duże doświadczenie w opiece kardiologicznej nad chorym onkologicznym oraz diagnostyce omdleń, kardiomiopatii, kardiologicznych przyczyn udarów. Interesuję się też szeroko rozumianą profilaktyką kardiologiczną, która pełni kluczową rolę w terapii wielu schorzeń sercowo-naczyniowych.

Od wielu lat wykonuję badania echokardiograficzne przezklatkowe, przezprzełykowe, z kontrastem i stress echo. Zajmuję się też kompleksową diagnostyką nieinwazyjną w kardiologii (badania Holtera, EKG, monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi, próby wysiłkowe), szkolę się w ocenie rezonansu magnetycznego serca.

Od 2014 roku pracuję w jednocześnie praktyce internistycznej na terenie Niemiec, gdzie mam uprawnienia internisty i kardiologa. Praca w dwóch systemach ochrony zdrowia poszerza moją wiedzę na temat optymalnej opieki nad pacjentem opartą na aktualnych wytycznych i zaleceniach.

Jestem członkiem Polskiego i Niemieckiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz autorem doniesień naukowych z zakresu kardiologii klinicznej. Swoją wiedzę nieustannie pogłębiam na kursach, szkoleniach i sympozjach polskich, niemieckich oraz międzynarodowych towarzystw naukowych.

Web development by krop.pl